news

Wystarczą dwa iPady, by przestraszyć wszystkich dziurą w brzuchu

To doprawdy dziecinnie proste. Wystarczy jeden tablet przyczepić na brzuchu, a drugi na plecach, a potem sprawić, by każdy wyświetlał obraz z kamery drugiego. Mamy dziurę w brzuchu! Dla efektu warto tez dodać koszulkę poplamioną krwią. Sztuczną krwią.

Autorem makabrycznego przebrania na Halloween jest Mark Rober, który radzi sprawdzić, czy gospodarze imprezy mają wystarczająco silny sygnał Wi-fi, by FaceTime dział bez zarzutu.

Zastanawiacie się pewnie, czym na co dzień zajmuje się facet, który wpada na takie pomysły? Otóż pracuje jako inżynier dla NASA, do tego w Jet Propulsion Laboratory. Ostatnie pięć lat w pracy spędził więc współpracując przy przygotowaniu łazika, który zabierze z sobą pierwsza wyprawa na Marsa. Nic dziwnego, że po godzinach potrzebował niewielkiej odmiany.

Dla nieposiadających dwóch iPadów (zakładam klub) wersja minimalistyczna: dwa iPhone’y i dziura w głowie. Tylko z kamuflażem obudowy będzie trudniej.

podobne treści

  • arekabat

    Podobny efekt widziałem rok temu tylko bez iPadów, zamiast nich zastosowano jeden ekran z przodu i kamerkę z tyłu, niestety efekt obejmował tylko przód a tu dziura na wylot jak się patrzy.

  • kierowca.bcde

    Efekt kiepski, bo koleś zapomniał wyrównać ilość światła otoczenia z ilością światła emitowanego przez iPady. :) Gdyby nie ten szczegół, efekt mógłby być dużo lepszy.