smartfony

Wyprzedaż Lumii zwiastunem rychłego końca tej marki?

Microsoft pozbył się już działu telefonów, teraz pozbywa się smarphone’ów Lumia. Dosłownie, ponieważ rozpoczęła się ich wielka wyprzedaż.

Choć sympatycy telefonów z serii Lumia mogą cieszyć się z niższych cen, będzie to raczej radość krótkotrwała – pojawiają się już doniesienia o tym, że produkcja tych urządzeń się zakończyła, a Microsoft do końca roku chciałby odłożyć do lamusa markę Lumia, by zrobić miejsce dla ewentualnego smartphone’u Surface.

Niezależnie od powodów, ceny zostały obniżone dla wszystkich dostępnych obecnie modeli. Tak więc Lumia 550 oferowana jest teraz za 399 złotych, Lumia 650 za 599 złotych, Lumia 950 za 1499 złotych, a Lumia 950 XL za złotych 1999. Wraz ze smartphone’ami działającymi pod kontrolą Windowsa 10, kupujący otrzyma pakiet Microsoft Office wraz z dostępem do chmury OneDrive, a w przypadku dwóch ostatnich model także funkcję Continuum, która pozwala na podłączenie do urządzenia do stacji dokujące, myszki, klawiatury oraz monitora i korzystania z nich jak z komputera.

podobne treści