internetmobilenews

Wyniki konkursu The Next Web Polish Startup Awards z oszustwem w tle

Znamy już zwycięzców TNW Polish Startup Awards. Niestety nawet największa wygrana nie zrekompensuje wstydu, jakiego praworządna część użytkowników w Polsce najadła się po przeczytaniu komunikatu pani rzecznik The Next Web.

Zanim jednak poznacie nagrodzonych w jednym z największych konkursów dla startupów w Europie, wytłumaczę, o co chodzi z oświadczeniem sympatycznej Anne van Ommeren. Szefowa PR-u w The Next Web, na kilka godzin przez ogłoszeniem wyników oznajmiła nominowanym, że część głosów oddanych na polskie projekty została sfałszowana, i że chwilę zajmie zrobienie z nimi porządku:


Cały czas chcecie poznać wyniki? Wpływ na nie miał każdy z nas (jak widać, niejednokrotnie…). W ciągu ostatnich czterech tygodni mogliśmy wybrać najlepsze polskie startupy spośród 35 nominowanych. Jury wyłoniło je z ponad sześciuset zgłoszeń. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Startup of the Year: brainly.com
Best Web App: brand24.pl
Best Mobile App: listonic.com
Best Design: Uxpin.com
Best e-commerce: paylane.com
Best (Co-)Founder: Michał Sadowski
Best Investor: Artur Kurasinski

Każdy ze zwycięzców otrzyma bilet na TNW Conference Europe 2013, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Amsterdamie.

Wygrani oraz wszyscy chętni będą mogli spotkać się dzisiaj na imprezie organizowanej przez The Next Web w Syrenim Śpiewie przy ulicy Szarej 10A w Warszawie. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Ciekaw jestem, czy współzałożyciel The Next Web, Patrick de Laive, wspomni na spotkaniu o spam-fałszerstwie.

podobne treści