biznes

Wynajmij iPhone’a, czyli Apple Financial Services w Polsce

Wypożyczalnie sprzętu komputerowego nie są już nowością. Nowością jest natomiast to, że na naszym rynku takie usługi zaczyna świadczyć Apple.

Apple Financial Services to usługa pozwalająca wynająć firmom i podmiotom z sektora edukacyjnego urządzenia, oprogramowanie i t z jabłuszkiem na obudowie. Za techniczną stronę organizacji leasingu sprzętu Apple w naszym kraju odpowiedzialna jest firma DLL. W jego ramach można wynająć sprzęt z Cupertino na 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Po tym czasie sprzęt ma wrócić do właściciela, ale można wynająć nowszy na podobnych warunkach.

A te są całkiem przystępne. W odróżnieniu od wielu wypożyczalni sprzętu komputerowego, Apple Financial Services nie wymaga wcześniejszego uiszczenia kaucji. Konieczne jest jednak ubezpieczenie wypożyczanego sprzętu, które w pierwszym roku kosztuje 1% jego wartości, ale w kolejnych latach jego cena ma spadać. W ramach płatnej dodatkowo usługi oddawany sprzęt trafić może do firmy, która zagwarantuje, że żadne nasze dane zostaną odpowiednio usunięte.

Wynajęcie sprzętu może być dobrym rozwiązaniem, ale nie jest skierowane do wszystkich. W przypadku Apple Financial Services z pewnością przeszkodą będzie to, że żeby skorzystać z oferty, należy wynająć sprzęt wyceniony na minimum 50 tysięcy złotych. Taka bariera wejścia sprawi, że jest to oferta skierowana raczej do średnich i większych przedsiębiorstw.

Zdjęcie: Flickr/rpongsaj

podobne treści