internetkrótka piłka

Wymawia się to JIF, nie GIF

GIF (Graphics Interchange Format), format plików graficznych szczególnie popularny na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych, został opracowany w 1987 roku przez Steve’a Wilhitego, który pracował wtedy dla CompuServe. Początkowo format ten miał być wykorzystywany do wyświetlania map pogody, jednak z czasem użytkownicy znaleźli dla niego wiele innych, dużo zabawniejszych, zastosowań. Tak dużo, że twórca formatu został wczoraj uhonorowany nagrodą The Webby Awards za całokształt osiągnięć.

„Okazało się, że jest to wyjątkowo odporna technologia,” stwierdził przy tej okazji David-Michel Davies z The Webby Awards. „Nawet kiedy przepustowość łącz znacznie wzrosła. Śledzenie kulturalnego wpływu tego formatu jest bardzo ekscytujące.”

Steve Wilhite, który już od ponad dziesięciu lat jest na emeryturze, postanowił wykorzystać tę okazję do zwrócenia nam uwagi w humorystyczny sposób (przy pomocy swojego wynalazku oczywiście), że przez te wszystkie lata cały czas popełniamy jeden, kardynalny błąd – nazwa formatu pliku, choć zapisywana jako GIF, powinna być czytana jako JIF.

Człowiek uczy się całe życie.

podobne treści