design

Wymarzone place zabaw powstają w Danii

Piaskownica, huśtawka i zjeżdżalnia – do takiego wyposażenia przez lata ograniczały się miejsca do zabaw dla przyszłości narodu. Dziś nasze place zabaw są znacznie bardziej urozmaicone, ale naprawdę ciekawe są te tworzone przez duńską firmę Monstrum.

Wystarczy rzut oka na ich stronę, by móc się przekonać, jak zróżnicowane są place tej marki. Miejsca pomyślano tak, by przede wszystkim stymulowały wyobraźnię i rozwijały zdolności ruchowe dzieci.

Projekty Monstrum można oglądać w wielu państwach europejskich. Na przykład widocznym powyżej Niebieskim Wielorybem bawią się dzieci ze szwedzkiego Göteborga. A właściwie bawią się w jego brzuchu: Jak tłumaczą twórcy Monstrum, dla nich jedynym ograniczeniem – tak, jak dla dzieci – jest wyobraźnia. Stawiają więc na struktury z najdziwniejszych fantazji.

Projektanci zaczynali od tworzenia scenografii na zlecenia kopenhaskich teatrów. W ich pracach widać, że place zabaw postrzegają jako scenę, na której rozgrywać się będą niestworzone historie wymyślone przez dzieci.

[Monstrum, PSFK]

podobne treści