news

Wyjątkowo piękne demolki w Technikolorze

Jest coś oczyszczającego w przyglądaniu się obiektom ulegającym
dezintegracji. A jeśli są w krzykliwych kolorach, to jeszcze lepiej. W serii „Eksplozja Kolorów” amerykański fotograf z Camarillo Alan Sailer prezentuje fotografie wykonane z bardzo krótkim czasem naświetlania. W idealnym momencie.

Barwne przedmioty (nie tylko balony!) uchwycono w chwili, w której przebija je pocisk z wiatrówki. [Flickr, Faith is Torment, Buzzfeed]

podobne treści

 • desge

  Co ma do tego Technikolor?

 • desge

  Sprawdziłem autora i już wszytko jasne! UNO) http://pl.wikipedia.org/wiki/Technicolor
  DUE) http://pl.wikipedia.org/wiki/Saturacja_(teoria_koloru)

  W życiu bym nie pomyślał że będę amatorsko dokształcał Polskich dziennikarzy!

 • anty-piwnicka

  „wykonane aparatem dysponującym bardzo szybką migawką.”

  Piwnicka, doszkol się trochę! Jaką znowu _bardzo szybką migawkę_? Do zrobienia takiego zdjęcia wystarczy 1/2000 sekundy, a dzisiejsze aparaty (zresztą od wielu lat) nawet amatorskie, mają 1/8000. Do takich zdjęć jest potrzebny wyłącznie system wyzwalający migawkę w odpowiednim momencie (np. w reakcji na dźwięk wystrzału, albo po prostu synchronizowany ze spustem pistoletu (wiatrówki)). Żadnej bardzo szybkiej migawki to nie potrzeba! Kurwa, nie ma to, jak techniczny gamoń bierze się za opisywanie techniki!

 • anty-piwnicka

  Oj, Piwnicka. Znowu nie zrozumiałaś lekcji. Twoja poprzednia „bardzo szybka migawka”, którą zmieniłaś na „bardzo krótki czas naświetlania”, to dokładnie to samo. Zmiana słów nie zmienia braku istoty tego „wyjaśnienia”. 1/2000 sekundy, to nie jest jakiś niesamowicie krótki czas, a na pewno nie on decyduje o efektach. Przy takim czasie naświetlania większość ludzi robi nawet zdjęcia wakacyjne (jak zapomną przymknąć przysłonę, a znajdują się w mocno nasłonecznionym regionie świata). Powtarzam ci, nierozgarnięta babo po raz drugi – to jest efekt idealnej synchronizacji migawki z tym, co tę akcję wywołuje, a nie żadna „szybka migawka” czy „bardzo krótki czas naświetlania”. Pojmij to wreszcie i popraw treść, zamiast udawać głupszą niż jesteś!