newssprzęt

Wygrałeś okulary Google? I tak ich nie dostaniesz

Nieładnie, Google. Okazuje się, że część osób, które wygrały testowe egzemplarze okularów Google w Twitterowym konkursie giganta z Mountain View jednak nie otrzyma obiecanych sztuk bryli Augmented Reality. Dlaczego?

Cóż, wszystko przez dość mglisty, nieznany nam bliżej system weryfikacji Google, który wykazał, iż część osób wyłonionych przez firmę w pierwszej (i wydawało się – jedynej) fazie konkursu jednak nie spełnia jej oczekiwań co do osobowości testerów sprawdzających jakość jej najnowszego tworu. Oto co na ten temat napisał sam internetowy kolos:

Konkurs #ifihadglass miał pomóc nam w wyłonieniu prawdziwie różnorodnej grupy odkrywców i bez wątpienia doskonale wypełnił swoją rolę. Potrzebujemy szczerych opinii na temat naszego produktu nie tylko od osób zafascynowanych Google Glass, ale także od ludzi, którzy mają do nich bardzo krytyczne podejście. Niestety, stało się jasnym, iż część aplikacji, które nie spełniają naszych oczekiwań omyłkowo przeszły pierwszą fazę weryfikacji i będziemy musieli je zdyskwalifikować.

No i cóż – nie brzmi to najlepiej. Nawet pomimo faktu, że wśród pozbawionych nagrody osób znalazło się kilka jednostek posługujących się w swoich zgłoszeniach dość mało wyszukanym językiem (ot, np. „I’d cut a bitch!”), to jednak odbieranie komuś obiecanej nagrody raczej trudno uznać za przesadne pozytywne posunięcie. Wszyscy znamy to powiedzenie o tym kto „daje i zabiera”.

Na przyszłość zalecamy większą ostrożność w organizowaniu Twitterowych konkursów.

podobne treści