gadżetywtf

Wygląda na to, że Sony tworzy aparat do selfie, który przypomina butelkę perfum

„Selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego. Zdjęcie przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku fotografa) lub jego odbicie w lustrze.” Mniej więcej w taki sposób Wikipedia definiuje zjawisko selfie. Wygląda jednak na to, że niedługo definicję tę trzeba będzie trochę zmodyfikować, dodając frazę o specjalnych urządzeniach do robienia zdjęć tego typu.

Jeśli wierzyć tłumaczeniu chińskiej strony Sony, na które powołuje się serwis Engadget, japońska firma zamierza już niebawem zmienić podejście do robienia selfie. Najwyraźniej Japończycy zauważyli, że fotografie tego typu najczęściej wykonują młode kobiety, a szczególną popularnością selfie cieszą się w Chinach. W związku z tym postanowiła stworzyć dla tamtejszego rynku produkt, który będzie robił zdjęcia, a jednocześnie pasować będzie do damskiej torebki. Rezultatem jest specjalny aparat do selfie, który swoim kształtem przypomina flakonik perfum.

Urządzenie ma nazywać się KW1 i według doniesień japońskiej strony Digicame Info, wyposażone zostało w matrycę 19 megapikseli oraz szerokokątny obiektyw. Wszystko to zamontowane na obrotowej „wieżyczce”, która przypomina wyglądem atomizer. Urządzenie ma mieć także moduły WiFi oraz NFC i łączyć się z odpowiednią aplikacją. Azjatycka premiera urządzenia ma się odbyć już jutro, ale podobno „wpływowe chińskie blogerki i modelki” już od jakiegoś czasu pozują z aparatem przypominającym butelkę perfum.

podobne treści