news

Wygląda na to, że dziewczyny jednak lubią Google+

Z ostatnich statystyk zebranych przez SocialStatistics oraz FindPeopleOnPlus jasno wynikało, że najnowszy portal społecznościowy firmy Google nie cieszył się zbytnią popularnością wśród płci pięknej. Wygląda jednak na to, że Google+ może być bardziej kobiecy, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Z danych opublikowanych przed kilkoma dniami wynikało, że co najmniej 74% użytkowników zaproszonych do Google+ stanowią osoby, które określiły swoją płeć jako męską. Ten wielce niezdrowy stosunek sił może być zupełnie inny za sprawą nieco mniej powierzchownego badania przeprowadzonego przez serwis Ancestry.

Przeanalizowanie nazwisk wpisanych przez internautów korzystających Google+ pokazało, że mężczyźni stanowią tylko 66,4% użytkowników portalu mającego zagrozić Facebookowi, który to od dawna dominuje na mapie portali społecznościowych. Jest spory skok: z niemal 90 do 66 procent.

Miejmy nadzieję, że dzięki najnowszym wynikom opublikowanym przez Ancestry większa ilość pań postanowi dołączyć do świecącego pustkami, póki co, portalu twórców Gmaila. Tymczasem chciałbym zobaczyć, jak wyglądałby procentowy rozkład płci w Google+, gdyby składał się on tylko z Czytelników Gizmodo.pl: #!#ankieta#!# [All Things D]

podobne treści