newssmartfony

Wyciekły szkice koncepcyjne smartphone’ów Nokii

W HMD Global trwają właśnie ostatnie przygotowania do powrotu urządzeń z logiem Nokii na rynek konsumencki. Tymczasem w sieci pojawiły się szkice koncepcyjne nowych smartphone’ów Nokii.

HMD Global, firma, która zabezpieczyła sobie prawa do korzystania z marki Nokia w przypadku urządzeń mobilnych, potwierdziła już swój udział w przyszłorocznych targach Mobile World Congress, podczas których najprawdopodobniej zaprezentowane zostanie co najmniej jedno nowe urządzenie z logiem Nokia na obudowie. Na razie jednak nie wiadomo o nich zbyt wiele, ale na ich temat pojawia się coraz więcej przecieków.

Przecieki te, jak bardzo często zdarza się w podobnych przypadkach, swoje źródło mają w Chinach. Jak podaje portal Nokiapoweruser, źródło, które opublikowało szkice, ma już na swoim koncie sporo doniesień, które później okazywały się być prawdą. Szkice przypominają także wykonywane ukradkiem zdjęcia urządzeń określanych jako E1 oraz D1C, które pojawiły się w sieci w ostatnim czasie. Jeśli wierzyć krążącym plotkom, to drugie urządzenie ma działać pod kontrolą Androida Nougat i być wyposażone w procesor Snapdragon 430 1,4 GHz, GPU Adreno 505, 2 lub 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej.

Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się najprawdopodobniej już w lutym podczas targów MWC 2017.

Zdjęcie: Baidu via Nokiapoweruser

podobne treści