biznesWiadomość główna

Wyciekły dokumenty Microsoftu: Xbox 720, Kinect 2 i okulary AR

Na tegorocznym E3 Microsoft nawet nie zająknął się o swojej nowej konsoli. Ale dokumenty, które wyciekły niedawno, wskazują na to, że, co najmniej od 2010 roku, trwają prace nad Xboxem 720. A także nad Kinectem 2 i okularami augmented reality.

Prezentacja najprawdopodobniej pochodzi z sierpnia 2010 roku. Wspomina ona o oczywistych, w odświeżonej wersji konsoli, zmianach, takich jak obsługa Blu-ray, lepszy procesor i karta graficzna (tym razem opracowywana we współpracy z AMD). Nowością, choć krokiem całkowicie logicznym dla Microsoftu, jest potraktowanie konsoli jako sprzętu do obsługi wszystkich mediów. Dlatego ma mieć ona dostęp do telewizji i funkcję PVR.

Dokument wspomina także o tym, że Xbox 720 będzie miał możliwość łączenia się ze smartphone’ami, tabletami i innymi urządzeniami pod kontrolą systemów operacyjnych z Redmond. Liftingu ma się także doczekać Kinect. Microsoft zapowiada wsparcie dla czterech graczy jednocześnie, zwiększenie rozdzielczości i poprawę rozpoznawania mowy.

Najciekawszym elementem prezentacji jest jednak Fortaleza – para bezprzewodowych okularów, które mają umożliwiać użytkownikom dużo więcej niż tylko oglądanie treści w 3D. Miałyby one mieć część funkcjonalności augmented reality i wyświetlać treści oraz gry na środowisku wokół gracza. Dokument wspomina, że pierwsza wersja ma pojawić się w 2014 roku i łączyć się z konsolą za pomocą WiFi. Kolejne wersje mają obsługiwać 4G dzięki czemu można będzie nosić je i grać gdziekolwiek. Konkurencja dla Google Glasses? Jak najbardziej.

Zobaczymy ile z założeń przedstawionych w tej prezentacji zostało/zostanie zweryfikowanych przez czas, możliwości techniczne i działania konkurencji. Ciekawostka – dokumenty w ciągu kilku godzin zniknęły ze Scribid – zostały usunięte na żądanie Covington & Burling LLP, kancelarii prawnej, która obsługuje Microsoft.

[Scribd via The Verge]

podobne treści