newssprzęt

Wyciekło zdjęcie nowego kontrolera Wii U

Zdjęcie opublikowane na serwisie Twitter przez testera ze znanego z gier LEGO studia Traveler Tales, zdradza, że kontroler Wii U zostanie wyposażony w klasyczne, wystające, nie jak w 3DS – płaskie, gałki analogowe.

Portal Games Radar, który jako pierwszy poinformował o wycieku fotografii, analizując ją, wskazuje, że w stosunku do tego co mieliśmy okazję zaobserwować w przeszłości, umieszczone na kontrolerze przyciski Start i Select zmieniły swoje położenie, a po lewej stronie pojawił się nieznany, spełniający nie-wiadomo-jaką rolę, kwadratowy guzik i nie występujące dotychczas oznaczenie Wii U. Ostateczny produkt może się oczywiście nieco różnić od egzemplarzy dostarczonych deweloperom gier. Wszystko to jednak wygląda dość dziwnie – wciąż reklamowany kontroler posiada płaskie gałki analogowe stworzone na wzór tych z Nintendo 3DS. Sugeruje to, że prezentowany na powyższym zdjęciu model może być prototypem przyszłego lub wypuszczanego równolegle, alternatywnego kontrolera.

Ciężko stwierdzić cokolwiek ponadto, Nintendo – rzecz jasna – odmówiło komentarza w tej sprawie, wykręcając się zwyczajem nie wypowiadania się na temat plotek lub spekulacji. Na rozwiązanie zagadki musimy więc jeszcze trochę poczekać.

[kotaku, games radar]

podobne treści