newstabletyWiadomość główna

Wyciekła specyfikacja tabletu HTC Vertex

Już od kilku dni wiemy, że za jakiś czas na rynku powinien zadebiutować kolejny – po Jetstream i Flyer – tablet HTC z Androidem na pokładzie. W sieci pojawiła się właśnie nazwa i część wstępnej specyfikacji tajemniczego urządzenia. Poznajcie HTC Vertex.

Wgląd w niepełne wyposażenie tabletu umożliwiły nam przeprowadzone cichcem testy jego wydajności – NenaMark i Antutu. Wbrew wcześniejszym doniesieniom – HTC Vertex nie pracuje (przynajmniej na razie) pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean ale korzysta z jego starszej, czwartej wersji okraszonej słodkim pseudonimem Ice Cream Sandwich. Ponadto w jego specyfikacji znajdziemy duży, 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WXGA (1280 na 800 pikseli), wydajny, czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 i dwie, chyba trochę rozczarowujące (2mpix na przedzie i 1,3mpix na odwrocie) kamerki (bardzo możliwe, że nie zobaczymy ich w finalnym produkcie. Kamerek, znaczy). Znane nam wyposażenie tabletu zamykają Bluetooth 4.0 i wsparcie dla technologii Beats Audio. Tyle wiemy.

No, dobra, „wiemy” to trochę za duże słowo – wszystko może się jeszcze bardzo pozmieniać. Póki co jesteśmy na etapie, w którym mówienie o ostatecznym kształcie tabletu ociera się o jasnowidztwo (lub jak kto woli – zgadywanie). Ba, na razie nie wiemy nawet czy powyższym testom można w ogóle ufać. Lepiej więc sobie odpuścić. Oby tylko cena Vertexa (Vertexu? Vertex?????) nie była tak odpychająca jak w wypadku poprzednich tabletów HTC (swoją drogą, jego nazwa brzmi w Polsce trochę… tandetnie. Czy nie?)

[nenamark via engadget]

podobne treści