newstabletyWiadomość główna

Wyciekła specyfikacja tabletu Lenovo ThinkPad Tablet 2 (Windows 8 – obecny)

Tegoroczna jesień zapowiada się niezwykle interesująco. Już w październiku na rynku pojawi się nowa wersja flagowego OS-u MicrosoftuWindows 8. Portal Tech In 5 donosi, że właśnie dotarł do kompletnej specyfikacji jednego z rzekomo bazujących na nim tabletów – dysponującego specjalną, dokowaną klawiaturą, 10,1-calowego Lenovo ThinkPad Tablet 2.

Według informacji opublikowanych na łamach portalu, urządzenie mierzy 262,6 x 164 x 9,8mm, waży 650 gram i dysponuje sporym, 10,1-calowym ekranem multitouch o rozdzielczości, a jakżeby inaczej, 1366×768 pikseli (WXGA, 720p). No, Retina to to nie jest (ale i główny rywal nie ten – będzie nim zapewne Surface). Poza tym w rzekomym wyposażeniu chińskiego tabletu znajdziemy jeszcze: 2GB RAM-u, 64GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, głośniki, czytnik linii papilarnych, łączności HSPA+/LTE, dwie – 8 i 2mpix – kamerki (obie z fleszem LED), moduł NFC, kilka standardowych portów (ot, np. USB 2.0), slot kart microSD i – co dość ciekawe – mocny, dwurdzeniowy procesor Intel Clover Tail. Sporo i, trzeba przyznać, całkiem nieźle. Zapowiada się kawał solidnego sprzętu.

Lenovo utrzymuje (rzekomo), że bateria ThinkPada Tablet 2 – nawet pomimo zamontowania w nim procesora Clover Tail – będzie w stanie zapewnić do około 10 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem.

Kiedy tablet ukaże się na rynku? Licho wie, na razie Lenovo nie raczyło nawet oficjalnie ustosunkować się do zamieszania związanego z wyciekiem jego specyfikacji (i pewnie prędko tego nie zrobi). Można chyba jednak pokusić się o stwierdzenie, że Lenovo ThinkPad Tablet 2 zagości na sklepowych półkach mniej więcej pod koniec października (razem z Windowsem. Jak myślicie – ile będzie kosztować?). Poniżej kilka zdjęć z serwisu Tech In 5.

[Neowin via Techin5]

podobne treści