newssmartfony

Wyciekła częściowa specyfikacja składanej Motoroli Razr

Nie tylko Samsung i Huawei pracują nad składanymi smartphone’ami, również Motorola chciałaby zaprezentować tego typu urządzenie. Co prawda firma nie chwaliła się jego prototypem podczas tegorocznych targów MWC, ale i tak wiemy już na jego temat sporo.

Nowe informacje na temat składanej Motoroli Razr, które powstaje pod nazwą kodową Voyager, przynosi serwis XDA-Developers. Dzięki temu wiemy, że składany smartphone Motoroli wyposażony będzie w układ Snapdragon 710. Ma być on wspomagany przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. Nowa Motorola Razr wyposażona zostanie także w 64 lub 128 GB miejsca na dane i akumulator o pojemności 2730 mAh.

Najciekawszym elementem urządzenia będzie jednak jego składany ekran. Jak można się był tego spodziewać po tej serii, będzie on składał się wzdłuż krótszego boku. Prostokątny ekran o przekątnej 6,2 cala będzie prezentował obraz w rozdzielczości 876 na 2142 pikseli, a po jego złożeniu informacje będą wyświetlane na mniejszym, prostokątnym ekranie o rozdzielczości 600 na 800 pikseli.

Więcej na temat specyfikacji urządzenia na razie nie wiadomo, ale sądząc po tym co już wiadomo, Motorola chciałaby, by trafiło ono do odbiorców zainteresowanych smartphone’ami ze średniej-wyższej półki cenowej. I pojawiające się w kontekście składanej Motoroli Razr kwoty, jakie podobno będzie trzeba zapłacić za urządzenie, zdają się to potwierdzać. Ceny urządzenia mają się bowiem zaczynać od około 1500 dolarów, czyli będzie ono tańsze niż Huawei Mate X czy Samsung Galaxy Fold.

Ilustracja: Flickr/Titanas

podobne treści