newssmartfonyWiadomość główna

Wyciekł nieoficjalny build Windowsa Phone 7.8

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy smartfonów Lumia starszej generacji. Dwa dni temu w sieci pojawił się pierwszy, kompatybilny z nimi, nieoficjalny build Windowsa Phone 7.8 (8858.1260).

Oprogramowanie – z którego skorzystać mogą wyłącznie właściciele słuchawek Lumia 510, Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 i Lumia 900 – można już p0obierać za pośrednictwem programu Navifirm. Z dotychczasowych doniesień wynika, że build – choć nieoficjalny i teoretycznie mało bezpieczny – jest stabilny i nie wywołuje większych problemów z działaniem urządzenia (przynajmniej nie na masową skalę).

Zgodnie z wszelkimi domysłami – Windows Phone 7.8 przynosi starszym Lumiom garść długo wyczekiwanych usprawnień i względnie świeżych funkcji. Wśród najważniejszych z nich znajdują się m.in. żywe kafelki, nowy ekran bootowania, nowy pakiet office, możliwość przesyłania plików z pomocą radia Bluetooth, kolejne tła oraz możliwość zmiany domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce Internet Explorer (wiadomo – na Google).

Jeśli ktoś z was zdecydował się na zainstalowanie nieoficjalnej aktualizacji – niech da znać w komentarzach, jak po zakończeniu całego procesu sprawuje się jego urządzenie.

Gwoli przypomnienia – oficjalny update ma trafić do posiadaczy nadmienionych urządzeń już na początku przyszłego roku.

[SlashGear]

podobne treści