newsWiadomość główna

WWDC: Nowy MacBook Pro

Na dzisiejszej konferencji Apple pokazało sporo nowych zabawek, jedną z nich jest nowy MacBook Pro. W tym przypadku Pro wygląda naprawdę profesjonalnie.

Ale dopiero jeśli przyjrzeć się mu od środka. Z zewnątrz nowy model komputera wygląda prawie tak samo jak poprzednie modele. Nowy model wypakowany jest najnowszym hardwarem. Intelowski czterordzeniowy Ivy Bridge trafił wreszcie do sprzętu Apple – w wersji Core i7 taktowanej 2,6 GHz. Po włączeniu Turbo (przypominają się czasy 386) procesor zmienia taktowanie do 3,7 GHz. Nowy MacBook wyposażony jest także w najnowszą kartę graficzną Nvidia Kepler GeForce GT 650, która może obsłużyć maksymalnie gigabajt wewnętrznej pamięci RAM.

Jeśli chodzi o ekran również nie można narzekać. Ten potwór potraf obsłużyć rozdzielczość 2800 na 1800 przy zachowaniu 220 pikseli na cal – co oznacza, że ekran o przekątnej 15,4 cala technicznie nie zasługuje jeszcze na nazwę „Retina”. Co nie przeszkadza Apple i tak go nazywać w ten sposób.

Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze dysku SSD o pojemności 768 GB. Wszystko to oczywiście znajduje się w najdroższej wersji. Najtańszy model „MacBooka Pro z ekranem Retina”, z lekko okrojonym procesorem (2,3 GHz), mniejszym dyskiem (256 SSD) i 8 GB pamięci RAM kupić będzie można w Stanach już dziś za 2200 dolarów.

podobne treści