newsportale społecznościoweWiadomość główna

Wszystko wskazuje na to, że zmiany polityki prywatności Facebooka wejdą w życie

Prawie 600 tysięcy osób opowiedziało się do tej pory przeciwko zmianom w regulaminie Facebooka. Ale pomimo tego, zmiany znoszące system głosowania i dające Facebookowi prawo do wykorzystywania informacji użytkowników również poza portalem, zostaną najprawdopodobniej wprowadzone.

Powód jest dziecinnie prosty – zbyt mało osób wzięło udział w głosowaniu. Żeby głosowanie było wiążące dla Facebooka, swoje zdanie musi wyrazić 30% użytkowników. Czyli, bagatela, jakieś 300 milionów osób. Jeśli w ciągu najbliższych kilku godzin nie zdarzy się jakaś zorganizowana akcja na światową skalę, a prawdopodobieństwo takiego zdarzenia zmierza do zera, można założyć, że Facebook będzie mógł bez przeszkód zlikwidować system głosowania użytkowników, połączyć dane zebrane za pomocą Facebooka i Instagrama oraz wykorzystywać je poza portalem społecznościowym.

Pomimo tego, że w głosowaniu wzięło udział do tej pory około 700 tysięcy osób, trzeba przyznać Facebookowi, że uczciwie dał szansę wypowiedzieć się każdemu użytkownikowi. Każdy otrzymał maila informującego o głosowaniu, a informacje o oddanym głosie utrzymują się w widocznym miejscu w strumieniu wiadomości. Facebook mógł przecież zbagatelizować sprawę i nie kiwnąć palcem by większość użytkowników dowiedziała się, że takie głosowanie w ogóle ma miejsce.

Jeżeli nie zraża was znikome prawdopodobieństwo, że głosowanie zostanie uznane przez Facebooka za ważne, możecie jeszcze przez kilka godzin oddać swój głos.

podobne treści