video

„Wszystko jest niesamowite”

Ten krótki film dokumentalny zatytułowano „Wszystko jest niesamowite” i faktycznie opowiada on niesamowitą historię. Historię Agustína z Hondurasu, który nie może chodzić, żyje w nędzy ale pomimo tego już od ponad 50 lat próbuje spełnić swoje marzenie o lataniu.

Kiedy Agustín miał kilka lat zdiagnozowano u niego chorobę Heinego-Medina, ponieważ od urodzenia jedną nogę ma krótszą, zawsze miał problemy z poruszaniem się, jednak choroba ostatecznie przykuła go do wózka. Nie przeszkodziło mu to jednak realizować swoich marzeń.

W 1958 roku niepełnosprawny szewc rozpoczął budowę własnego helikoptera, wykorzystując części znalezione na śmietniku. Praktycznie cała konstrukcja powstała ręcznie – ze śmieci. Początkowo zadanie wydawało mu się proste, jednak projekt zajął już ponad pół wieku i nadal nie jest jeszcze całkowicie skończony.

Czy jego konstrukcja wzniesie się ostatecznie w powietrze? Nie wygląda na taką, ale w filmie nie o możliwość latania chodzi a o niesamowite oddanie pozornie beznadziejnej sprawie.

[Vimeo]

podobne treści