aplikacjesmartfony

Wszystko co trzeba wiedzieć o Windows Phone 8

System ten zbliża się wielkimi krokami, wyszukiwarka Google grzeje się od zapytań na jego temat, a wątpliwości powstaje w związku z nim więcej niż w związku z tym, czy Polacy awansują na piłkarskie MŚ 2014.

1. Szykują się zmiany w samym podejściu do hardware`u i to zmiany nie byle jakie. WP8 będzie obsługiwał Near-Field Communication (NFC), a także procesory dwu- i czterordzeniowe oraz nowe rozdzielczości ekranu (takie jak 1280×720 HD). Do tego po raz pierwszy w historii Windows Phone obsługiwane będą karty MicroSD, zwiększające pojemność pamięci smartfona.

2. Dostępnych na ten system będzie 100 000 aplikacji, włącznie z takimi jak Draw Something, Words With Friends czy Nokia Drive, która dostępna będzie zresztą nie tylko dla posiadaczy smartfonów Nokii, ale i innych firm.

3.  A wszystko to wzmacnia jeszcze fakt, że WP8 oparty jest dokładnie na tej samej technologii co Windows 8, dlatego też przygotowywanie wersji mobilnych aplikacji na tę platformę powinno być znacznie łatwiejsze. Będzie także obsługiwał DirectX, co znacznie ułatwi deweloperom pisanie gier pod nowego Windowsa Phone.

4. Wszystkie update`y będą się dokonywać automatycznie i bezprzewodowo, nie trzeba będzie niczego podłączać do żadnego innego urządzenia. Microsoft zapewni także pomoc techniczną przez 18 miesięcy użytkowania.

5. Nowy ekran startowy. To coś, o czym mówi się już od dawna. Ale faktycznie, trzeba to przyznać. Robi wrażenie i porusza czułą strunę u wszystkich miłośników estetyki.

6. Przeglądanie internetu ma być dwa razy szybsze, tak przynajmniej deklarują magicy z Redmond. Czy faktycznie będzie? Zobaczymy.

7. Pojawią się też znaczne zmiany software`owe, między innymi w postaci technologii Tap+Send umożliwiającej znacznie szybsze share`owanie dowolnych treści. Z nadejściem Windowsa Phone 8, jego użytkownicy będą mogli także skorzystać z opcji Wallet, która pozwoli na ”trzymanie w telefonie” naszych kart kredytowych i debetowych, kuponów zniżkowych, biletów lotniczych czy płacenie przy kasie za pomocą jednego kliknięcia. Microsoft na cel wziął też Siri, zamierzając pobić Apple`a na tym polu i zachęcając deweloperów do integrowania ich aplikacji z systemem rozpoznawania głosu. Technologia ta ma umożliwić ostatecznie kontrolowanie wszystkich apek za pomocą wypowiadanych przez użytkownika komend.

Czy Windows Phone 8 będzie udany? A na to pytanie to wam już niestety nie odpowiemy – to się dopiero okaże.

podobne treści