newstabletyWiadomość główna

Wspólny debiut Windowsa 8 i tabletów Surface?

Nie jest to chyba zbyt wielka niespodzianka. Portal Supersite for Windows donosi, że flagowy tablet MicrosoftuSurface – trafi do sprzedaży już 26 października. Tego samego dnia na rynku ma zadebiutować najnowszy OS giganta z Redmond – Windows 8.

Według Supersite for Windows Microsoft ujawnił tę informację w sprawozdaniu, które przesłał cichcem Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (United States Securities and Exchange Commision). Przy okazji, MS potwierdził nasze poprzednie doniesienia o tym, że 26 października na rynku zadebiutuje także kolejna wersja popularnego Windowsa (Windows 8). Oto fragment treści wspomnianego sprawozdania (za Supersite):

Następna wersja naszego systemu operacyjnego – Windows 8 – zostanie udostępniona już 26 października 2012 roku. (…) Wówczas rozpoczniemy też proces wprowadzania do sprzedaży zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Microsoft tabletów Surface.

Krótko, zwięźle i na temat. Wiadomo, że informacja ta dotyczy wyłącznie urządzeń bazujących na procesorach ARM (i Windowsie RT) – tablety Surface Pro ukażą się na rynku jakieś trzy miesiące później (najprawdopodobniej). Największym znakiem zapytania pozostaje ciągle cena poszczególnych wersji Microsoftowych tabletów – póki co nie zanosi się, by miała ona być niska. No, ale zobaczymy.

Wygląda na to, że 26 października będzie się działo. Jest na co czekać.

[Win SuperSite]

podobne treści