news

Wspiął się na wieżowiec dzięki przyssawkom

Dan Goodwin, znany także jako „Spider Dan”, wspiął się wczoraj na 58-piętrową Millennium Tower w centrum San Francisco, aby zwrócić uwagę na zagrożenie terroryzmem. Wspinaczka trwała trzy godziny i zakończyła się aresztowaniem Dana pod zarzutem wkroczenia na teren prywatny oraz zakłócanie porządku publicznego. Został szybko zwolniony.

Mieszkańcy budynku podawali Goodwinowi kubki wody, traktując wydarzenie jako lokalną sensację. Mężczyzna pokonał 58 pięter, przysysając się do okien budynku. 54-latek wspiął się już w „karierze” na Sears Tower w Chicago oraz nowojorskie World Trade Center (w 1983 roku). Jego wyczyny mają zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że wieżowce pozostają źle zabezpieczone przed atakami terrorystycznymi (oraz panami z przyssawkami), zaś akcje ratunkowe na wyższych piętrach są znacznie utrudnione.

Goodwin cierpiał na raka w zaawansowanym stadium, ale został wyleczony. Jego wczorajsza wspinaczka miała też zainspirować innych chorych. [Kyle VanHemert/giz, KGO, Gawker]

podobne treści