krótka piłkanewssmartfony

WSJ: zabezpieczenia biometryczne w przyszłości także na pokładach tańszych smartfonów Samsunga

Na kilka miesięcy przed premierą smartfona Galaxy S5, w mediach aż huczało od plotek na temat rzekomej obecności w jego wyposażeniu mocno oddziaływującego na wyobraźnię skanera obrazu tęczówki oka. I choć doniesienia mediów ostatecznie nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości, wszystko wskazuje na to, że wcale nie były pozbawione realnych, logicznych podstaw. Jak informuje znany, amerykański dziennik Wall Street Journal, koreańska firma jakiś czas temu faktycznie rozpoczęła prace nad czytnikiem tego typu, który trafi na pokłady przyszłych słuchawek z jej stajni.

Taką informację przekazał w rozmowie z dziennikarzami jeden z przedstawicieli Samsunga, Rhee In-jong. Według jego zapewnień, podobne zabezpieczenia już niebawem mogą trafić na pokłady kolejnych słuchawek firmy zarówno z górnej, jak i dolnej półki cenowo-sprzętowej. Nie będą więc zarezerwowane wyłącznie dla absolutnie najdroższych urządzeń giganta.

„Przyglądamy się różnym typom mechanizmów biometrycznych, ale jedną z rzeczy, którą badają w tej chwili wszyscy jest z pewnością skanowanie obrazu tęczówki”.

Przy tej okazji, In-jong przyznał, że choć Samsung planuje umieszczenie tego rodzaju technologii w całej gamie słuchawek swego autorstwa, początkowo z pewnością zadebiutuje ona na pokładzie nielicznych, flagowych urządzeń firmy stanowiąc wspaniałe dopełnienie platformy Knox. Kiedy więc możemy spodziewać się premiery pierwszych smartfonów wyposażonych w zabezpieczenie tego typu? Na razie możemy jedynie zgadywać, ale niewykluczone, że usłyszymy o nich jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło: Engadget.com

podobne treści