newsWiadomość główna

WSJ: W 2019 roku Apple pokaże własny samochód

Co roku Apple prezentuje swoim fanom nowe odsłony urządzeń z jabłuszkiem. Według dziennikarzy Wall Street Journal, w 2019 roku do iPhone’a, iPada i MacBooka dołączy także samochód.

Według informacji, do jakich dotarł dziennik, będzie to niewielki, miejski pojazd elektryczny. Prace nad nim mają być ukrywane przez Apple pod kryptonimem Project Titan. W prace nad elektrycznym samochodem Apple już teraz zaangażowanych jest podobno 600 osób, a do roku 2019 ilość inżynierów zajmujących się motoryzacją ma zwiększyć się w Cupertino nawet trzykrotnie.

WSJ donosi też, choć są to niepotwierdzone informacje, że w pracach nad własnym samochodem Apple wspierane jest między innymi przez BMW, a Cupertino ma wzorować się na modelu i3. W odróżnieniu od samochodów, nad którymi pracuje obecnie Google, Apple nie przewiduje obecnie, by ich samochody poruszały się autonomicznie.

Na razie trudno mówić cokolwiek o cenie pojazdu, ale, znając Apple, będzie ono raczej chciało, by pojazd ten należał do kategorii premium. A to oznacza, że elektryczny samochód Cupertino będzie bezpośrednio konkurował z pojazdami Tesli.

podobne treści