krótka piłkanewssmartfony

WSJ: sprzedaż Samsunga Galaxy S5 poniżej oczekiwań

Amerykański dziennik donosi, że koreański gigant nie może być zadowolony z popytu na flagowy smartfon ze swojej stajni. Jak informuje Journal, dotychczasowe wyniki sprzedaży modelu Galaxy S5 okazały się aż o 40% gorsze od początkowych przewidywań firmy i osiągnęły „zaledwie” 12 milionów zakupionych egzemplarzy gadżetu.

Taki a nie inny rezultat oznacza, że w pierwszych trzech miesiącach dystrybucji azjatycki kolos sprzedał aż o 4 miliony mniej sztuk swego flagowego smartfona, aniżeli miało to miejsce w wypadku modelu Galaxy S4. Co dodatkowo niepokojące dla Koreańczyków, pogorszenie wyników zbiegło się z utrzymaniem pozytywnego trendu na chłonnym rynku w USA, gdzie po raz kolejny udało się jej rozprowadzić nieco więcej egzemplarzy gadżetu niż w przy jego bezpośrednim poprzednik. Za tak niekorzystny wynik odpowiada więc przede wszystkim olbrzymi, 50% spadek sprzedaży w Chinach, gdzie smartfon wyraźnie przegrał rywalizację z ofertami rodzimych producentów.

Zdaniem komentatorów dziennika, niekorzystne wyniki sprzedaży smartfona mogą skutkować rychłymi przetasowaniami w ścisłym kierownictwie firmy. Według WSJ, ze stanowiskiem może pożegnać się obecny szef dywizji mobilnej Samsunga, J.K Shin, którego zastąpi obecny lider działu telewizyjnego B.K. Yoon. Nie wiadomo czy funkcję prezesa firmy zachowa też Lee Kun-hee, zmagający się ostatnio z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Tak czy inaczej, nie ulega wątpliwości, że gigant sektora urządzeń mobilnych potrzebuje pewnego rodzaju impulsu do odświeżenia swej oferty, zwyczajnie przegrywającej rywalizację z wieloma produktami konkurencji. Wydaje się, że dotychczasowa formuła jego działań może być już bliska wyczerpania.

Źródło: Engadget.com

podobne treści