tablety

WSJ: opóźnia się produkcja iPada 12,9 cala

W sierpniu tego roku usłyszeliśmy pierwsze plotki na temat iPada wyposażonego w ekran o przekątnej 12,9 cala. Urządzenie to miałoby wejść do oferty Apple na początku przeszłego roku. Teraz Wall Street Journal donosi jednak o opóźnieniach związanych z tym modelem tabletu z jabłuszkiem.

Według wcześniejszych doniesień niezapowiedziany jeszcze oficjalnie tablet Apple, miał trafić do produkcji w grudniu tego roku. Jednak według informacji uzyskanych przez amerykański dziennik, rozpoczęcie produkcji największego z dotychczasowych iPadów może się opóźnić. Wszystko z powodu… iPhone’a 6 Plus.

„Najważniejszym priorytetem dla łańcucha dostawców jest obecnie zaspokojenie ogromnego zapotrzebowania na większe ekrany dla iPhone’ów. Obecna ilość ekranów 5,5 cala dla iPhone’ów 6 Plus jest niezadowalająca. Dla producentów ekranów dzielenie mocy produkcyjnych w celu rozpoczęcia produkcji ekranów dla większego iPada byłoby obecnie dużym wyzwaniem.”

Jakby tego było mało, WSJ donosi także, że Foxconn, w którego fabrykach powstaje większość sprzętu Apple, ma problemy ze znalezieniem pracowników do fabryki w Zhengzhou, w której powstają nowe iPhone’y.

Miejmy nadzieję, że zwołana przez Apple na 16 października konferencja prasowa rzuci trochę światła na plany firmy związane z większym iPadem.

podobne treści