news

WSJ: jeszcze w marcu Gogole może uruchomić własną sieć komókową

Wygląda na to, że Google jednak zamierza wystartować z własną wirtualną siecią komórkową. Jak donosi The Wall Street Journal sieć taka ruszy jeszcze w tym miesiącu, ale jej dostępność będzie jeszcze mniejsza niż wcześniej zakładano.

Powołując się na źródła „zaznajomione z projektem” amerykański dziennik donosi, że wirtualna sieć komórkowa Google, o której wspominał podczas tegorocznej konferencji Mobile World Congress Sundar Pichai, może wystartować już w tym miesiącu. Według informacji WSJ sieć, która budowana jest w oparciu o infrastrukturę amerykańskich operatorów Sprint oraz T-Mobile, ma działać w dość nietypowy sposób, a mianowicie działające w niej urządzenia będą płynnie przełączały się pomiędzy zasięgiem komórkowym, a zasięgiem WiFi.

Wszystko wskazuje więc na to, że komórkowy eksperyment Mountain View może być bardzo interesujący, będzie jednak dysponował ograniczonym zasięgiem. Sundar Pichai sugerował nawet, że ta inicjatywa Google jest bardziej eksperymentem, niż projektem biznesowym mówiąc, że jego firma „nie zamierza zostać dużym operatorem”.

Z informacji The Wall Street Journal wynika jednak, że wirtualna sieć komórkowa Google będzie miała jeszcze mniejsza – dostęp do niej będą mieli tylko amerykańscy właściciele smartphone’ów Nexus 6. Dziennik sugeruje, że powodem, dla którego dostępność wirtualnej sieci komórkowej będzie ograniczona tylko do jednego urządzenia jest to, że spełnienie zapowiedzi płynnego przełączania się pomiędzy WiFi a siecią komórkową wymaga specyficznego podejścia do sprzętu oraz odpowiedniej integracji oprogramowania.

Zdjęcie: Flickr/Spiros Vathis

podobne treści