krótka piłkanewssprzęt

WSJ: Intel dostarczy procesor dla nowej odsłony Google Glass

Amerykański gigant zamierza odgonić chmury zgromadzone nad jednym ze słynnych projektów Google. Dokładnie dwa tygodnie pisaliśmy, że przyszłość Glass stoi obecnie pod wielkim znakiem zapytania, wynikającym z nikłego zainteresowana deweloperów, wątpiących w jego możliwy sukces na rynku. Wszystko wskazuje na to, że ewidentne problemy giganta wcale nie muszą oznaczać końca dla jego flagowych okularów „augmented reality”. Jak informuje Wall Street Journal, internetowy kolos rozpoczął już prace nad nową edycją gadżetu z nieznanym procesorem Intela.

Co chyba najciekawsze w doniesieniach dziennika, jego źródła sugerują, że współpraca między obiema firmami prawdopodobnie nie będzie ograniczać się tylko tradycyjnych kwestii natury sprzętowej. Jak twierdzą informatorzy Journala, marketingowcy Intela wezmą udział w aktywnej promocji Glass, które będzie reklamowane nie tylko jako ciekawy gadżet o profilu konsumenckim, ale też jako urządzenie z zastosowaniem w wielu specjalistycznych sektorach rynku. Mowa tu przede wszystkim o branży przemysłowej oraz placówkach medycznych, gdzie już dziś można zetknąć się z wczesnymi wariantami okularów.

Co godne odnotowania, jeśli doniesienia WSJ okażą się prawdziwe, procesory Intela zastąpią układy produkowane przez firmę Texas Instruments, dostarczającą podzespoły dla poprzednich wersji Glass. Jedyną zagadką jest wciąż model procesora, który trafi do wyposażenia odświeżonych okularów. Póki co spekuluje się o chipie Intel Quark.

Wydaje się, że nawiązanie partnerstwa z producentem z Kalifornii może wyjść Google tylko i wyłącznie na dobre. Zarówno z punktu widzenia oczekiwanej jakości sprzętu, jak i aspektów marketingowych trudno dostrzec w nim jakiekolwiek istotne wady. Pozytywnie musimy też chyba ocenić decyzję o zwiększeniu nacisku na promocję Glass w poszczególnych segmentach rynku, skupiającą się na przydatności tych okularów w wielu konkretnych profesjach. Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że to właśnie tam czeka je w tej chwili najbardziej świetlana przyszłość.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści