gadżetynews

WSJ: Google zbuduje własne gogle VR

Niedawno pojawiły się informacje sugerujące, że Google pracuje nad nową, znacznie ulepszoną wersją Google Cardboard. Teraz Wall Street Journal donosi, że firma pracuje jednocześnie nad kolejnymi goglami VR, które tym razem mają być samodzielnym urządzeniem.

Jak donosi WSJ, powołując się na własne źródła mające związek ze sprawą, Google coraz bardziej interesuje się technologią wirtualnej rzeczywistości. Do tego stopnia, że zamierza zbudować własne urządzenie tego typu.

Nie chodzi jednak o wspomnianą wcześniej nowszą wersję Google Cardboard – tym razem ma to być samodzielne urządzenie z własnym ekranem, które, co ważniejsze, nie będzie potrzebowało smartphone’a czy komputera do pracy. Według źródeł, na które powołuje się amerykański dziennik, urządzenie to „będzie ono wyposażone w ekran, wydajne procesory oraz kamery skierowane do przodu”. Urządzenie ma także wykorzystywać układy projektowane przez firmę Movidius, które testowane były wcześniej w ramach projektu Tango. Ma ono przede wszystkim trafić w gusta użytkowników, którzy nie wymagają aż takich możliwości, jakimi dysponuje Oculus Rift, ale jednocześnie docenią wygodę, jaka wiąże się z brakiem konieczności podpinania gogli do urządzeń takich jak komputer czy smartphone.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze informacje o tym, że Google pracuje nad pełną integracją środowiska VR z Androidem, można podejrzewać, że gogle te będą mocno bazowały właśnie na tym elemencie. Financial Times, który również donosi o pracach nad nowymi goglami Google, idzie jeszcze o krok dalej sugerując, że według Mountain View, mają one stać się odpowiednikiem urządzeń z serii Nexus dla VR, czyli pełnić rolę punktu odniesienia dla innych producentów, którzy chcieliby wykorzystywać Androida właśnie do takich celów.

Na razie brak informacji o planowanej dacie premiery urządzenia, ale można zakładać, że Google samo będzie chciało pochwalić się postępami w trakcie tegorocznej konferencji I/O.

Zdjęcie: Flickr/wuestenigel

podobne treści