newstablety

WSJ: Google pracuje nad tabletem Tango

W lutym tego roku Google pochwaliło się pracami nad smartphonem Tango, którego czujniki mogą w czasie rzeczywistym analizować najbliższe otoczenie urządzenia. Choć sam Project Tango nadal jest tylko prototypem, Mountain View nie zamierza ograniczać się tylko do smartphone’ów – jak donosi The Wall Street Journal, firma pracuje nad tabletem o podobnych możliwościach.

Źródła amerykańskiego dziennika sugerują, że tablety te zostaną wyposażone między innymi w ekrany o przekątnej wynoszącej 7 cali, czujniki podczerwieni, dwie kamery zamontowane z tyłu urządzenia oraz „zaawansowane oprogramowanie, które może uchwycić trójwymiarowe obrazy [otaczających go] obiektów.” WSJ twierdzi też, że Google zamierza jeszcze przez tegoroczną konferencją I/O, którą zaplanowano pod koniec czerwca, dysponować już pierwszą testową partią tych urządzeń. Prototypy tabletów Tango (4 tysiące sztuk) mają trafić do deweloperów jeszcze przed tym wydarzeniem.

Niestety WSJ nie dysponuje najważniejszym, czyli informacją na temat tego, kiedy Google zamierza udostępnić tą technologię zwykłym użytkownikom. Można spodziewać się, że trochę światła rzuci na tę kwestię konferencja Google I/O, ale biorąc pod uwagę tempo, w jakim Mountain View pracuje nad Google Glass, obstawiałbym, że stanie się to nieprędko.

podobne treści