biznesnewstablety

WSJ: Google i HTC blisko porozumienia w sprawie produkcji Nexusa 9

Źródła amerykańskiego dziennika potwierdzają doniesienia o wyborze twórcy nowego tabletu z serii flagowej serii Google. Według najświeższych informacji znanego serwisu Wall Street Journal, to rzeczywiście HTC będzie oficjalnym partnerem giganta przy produkcji Nexusa 9.

Zgodnie z informacjami przekazanymi serwisowi przez źródła zbliżone do całej sprawy, powodem dla którego Google zdecydowało się na partnerstwo HTC przy produkcji nowego Nexusa jest chęć zapobieżenia ewentualnej monopolizacji rynku wynikającej z nadmiernego koncentrowania się na współpracy z dotychczasowymi producentami tabletów z tej serii. Jak wiadomo, dwie poprzednie generacje gadżetów z flagowej linii giganta były sygnowane logiem tajwańskiego Asusa, co skłoniło go do zastosowania systemu rotacji wprowadzającego nieco świeżości do oferty firmy. Według doniesień dziennika, rozmowy między obydwiema stronami umowy są już prowadzone od nieco ponad roku.

Tak jak można było się tego spodziewać, obydwie firmy odmówiły skomentowania powyższych rewelacji serwisu, który zdołał jedynie do bardzo lakonicznej, mglistej wypowiedzi jednego z przedstawicieli Google:

Ekosystem Androida jest bardzo dynamiczny, a wielu graczy z tej branży znajduje się w znakomitej kondycji. Na rynku jest wystarczająco dużo miejsca dla wielu naszych partnerów, którzy chcą zarabiać i wprowadzać innowacje za pośrednictwem Androida.

Przy okazji wieści o współpracy z HTC, źródła WSJ nie omieszkały też wspomnieć o tym, iż tajwańska firma prawdopodobnie wyposaży swego Nexusa w mocny procesor Nvidii – Tegrę K1, o którym wspomniano już choć w pozwie patentowym jego twórcy. Pozostałe elementy specyfikacji tabletu wciąż pozostają nieznane, a całość zostanie ponoć zaprezentowana w drugiej połowie października wraz z najnowszym Androidem L. No i cóż – czekamy.

Źródło: Android Central

podobne treści