ciekawostkinewssamochody

WSJ: Google i Audi pracują nad stworzeniem samochodowego Androida

Google i branża samochodowa? Dlaczegóż by nie. Znany, amerykański dziennik The Wall Street Journal donosi, iż gigant z Mountain View i Audi porozumiały się w sprawie stworzenia specjalnego, „samochodowego” wariantu systemu Android, który zadebiutuje w trakcie nadchodzącego Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Według informacji serwisu, w trakcie eventu poznamy nazwy kompletu firm biorących udział w pracach nad przetransformowaniem Androida w system stanowiący integralną część „samochodów przyszłości” (w artykule przewija się np. dobrze nam znana Nvidia). Zgodnie z doniesieniami anonimowych informatorów dziennika, nowy wariant systemu ma umożliwiać kierowcom i pasażerom aut łatwy dostęp do muzyki, aplikacji, serwisów oraz nawigacji stworzonych na kształt programów czy funkcji obecnych w większości smartfonów z Androidem. Na konkrety prawdopodobnie będziemy musieli jednak zaczekać aż do nadchodzących targów CES.

No i cóż, biorąc pod uwagę fakt, iż latem tego roku podobne deklaracje – w porozumieniu z BMW, GM, Hondą i Mercedesem – wygłaszało także Apple, informacje na temat rzekomych planów Google nie mogą budzić w nas większego zdziwienia. Tak czy inaczej, wszystko powinno wyjaśnić się już w ciągu paru najbliższych dni.

Źródło informacji i zdjęcia: Gizmodo.com

podobne treści