krótka piłkanews

WSJ: Google coraz bliżej uruchomienia produkcji własnego SmartWatcha

Cóż za niespodzianka. Znany, amerykański dziennik Wall Street Journal poinformował, iż Google jest coraz bliżej osiągnięcia porozumienia z różnymi partnerami w sprawie uruchomienia masowej produkcji własnej wersji tzw. inteligentnego zegarka.

Zgodnie z doniesieniami anonimowych informatorów dziennika – urządzenie z całą pewnością zostanie wyposażone w nieznacznie zmodyfikowaną wersję Androida i będzie silnie zintegrowane z popularną usługą Google Now. Według świeżych, acz ciągle niepotwierdzonych wieści WSJ, gigant z Mountain View usilnie pracuje nad skonstruowaniem energooszczędnej baterii, która gwarantowałaby możliwie najdłuższy czas działania urządzenia na jednym cyklu ładowania (m.in. mierna energooszczędność wpłynęła na część negatywnych recenzji zegarka Samsunga). Poza tym wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że – co niezbyt zaskakujące – zegar będzie pracować w bardzo ścisłym sprzężeniu ze smartfonami, które rzecz jasna będą stanowić źródło wszelkich informacji wyświetlanych na życzenie użytkownika.

Zdaniem źródeł dziennika – uruchomienie masowej produkcji urządzenia pozostaje kwestią kilku najbliższych miesięcy. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści