biznesnews

WSJ: Apple testuje kilkanaście prototypów iPhone’a 8

Nie minęły jeszcze trzy miesiące od premiery iPhone’ów 7, a giełda z doniesieniami na temat kolejnej generacji iPhone’ów z jabłuszkiem na obudowie już na dobre się rozkręca. Tylko że tym razem wyłowienie informacji, które w przyszłości się potwierdzą jest utrudnione. Wszystko dlatego, że samo Apple nie wie jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądał iPhone 8.

Według The Wall Street Journall, w Cupertino trwają obecnie testy prototypów nowego smartphone’a. A tych ma być całkiem sporo – testowanych jest nawet kilkanaście projektów, spośród których jeden miałby być wyposażony w zakrzywiony ekran OLED.

Apple miało także poprosić dostawców o zwiększenie produkcji tego rodzaju ekranów oraz o próbki ekranów OLED o rozdzielczości większej niż te dostarczane przez Samsunga, a więc możliwe, że chodzi o panele 4K UHD.

Ostateczna decyzja na temat tego, jak wyglądać będzie następca iPhone’a 7 ma zostać podjęta wiosną. Zwykle masowa produkcja nowych smartphone’ów z jabłuszkiem rozpoczynała się w czasie czasie wakacji, ale w tym roku urządzenie trafiło do produkcji już w czerwcu, dzięki czemu we wrześniu możliwe było jednoczesne wprowadzenie go na znacznie więcej rynków niż w ubiegłych latach.

podobne treści