biznesnewssprzęt

WSJ: Apple masowo zatrudnia inżynierów, którzy przyspieszą produkcję urządzeń firmy w Azji

 

Dobra wiadomość dla wszystkich niecierpliwców zakochanych w gadżetach Apple. Jak informuje znany dziennik Wall Street Journal, gigant z Cupertino rozpoczął proces masowego przyjmowania do pracy nowych menadżerów i inżynierów, którzy przyspieszą produkcję urządzeń firmy na terenie Azji.

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z anonimowych źródeł dziennika, Apple usiłuje podbierać pracowników z rozmaitych firm technologicznych funkcjonujących na terytorium Chin i Tajwanu. Co ciekawe – nie ogranicza się przy tym wyłącznie do plotek. Według WSJ do obozu giganta z Cupertino dołączają także specjaliści związani dotychczas między innymi z konkurencyjnym HTC. Zdaniem informatorów dziennika, ludzie ci wkrótce utworzą zespoły, których zadaniem będzie przyspieszenie procesu produkcji obecnych urządzeń firmy. Siedzibami zespołów mają ponoć stać się Szanghaj i Tajpej.

Z niepotwierdzonych wieści serwisu wynika, że głównym celem Apple jest uniknięcie jakichkolwiek problemów i opóźnień związanych z dostarczaniem odpowiednich ilości sprzętu na rynek. Niestety, póki co możemy tylko zgadywać czy decyzja ta ma charakter czysto prewencyjny czy też wiąże się z jakimiś mniej lub bardziej poważnymi planami dotyczącymi rozszerzenia bieżącej oferty firmy.

Wydaje się jednak, że nowe zespoły nie będą pracować wyłącznie przy produkcji kolejnych iPhone’ów i iPadów.

Źródło: WSJ via Gizmodo.com

podobne treści