internetkrótka piłkanews

WSJ: Apple będzie płacić wytwórniom więcej niż Pandora

Apple nie zamierza szczędzić grosza na swoje nowe radio internetowe. Jak poinformował znany, amerykański dziennik Wall Street Journal – gigant z Cupertino będzie płacić wytwórniom niemal dwa razy lepiej niż konkurencyjna Pandora.

Według doniesień WSJ – radio Apple będzie wypłacać producentom równowartość 13 centów i 15 procent dochodów z pojedynczego wyświetlenia reklamy za każde odtworzenie utworu w serwisie w pierwszym roku jego funkcjonowania. W drugim roku wartości te mają nieznacznie wzrosnąć – do 14 centów i 19 procentów dochodów z iTunesowych reklam. Jak twierdzi redakcja WSJ, kwoty te dwukrotnie przewyższają wysokość tantiem, jakie wypłaca wytwórniom konkurencyjna Pandora (która to płaci producentom 12 centów za pojedyncze odtworzenie utworu).

Nie wszystko jednak maluje się w aż tak kolorowych barwach – Apple nie będzie płacić wytwórniom jeżeli należący do nich utwór odtwarzano przez mniej niż 20 sekund lub jeżeli piosenka została wcześniej umieszczona w bibliotece iTunes przez użytkownika. Tym niemniej – i tak są to o wiele uczciwsze warunki od tych, jakie oferuje producentom konkurencyjna Pandora?

Punkt dla Apple?

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści