news

Wściekli Chińczycy obrzucili sklep Apple jajkami, ponieważ nie przywieźli iPhone’ów

Oburzenie zgromadzonych przed pekińskim Apple Store ludzi stęsknionych
najnowszych smartfonów było całkowicie uzasadnione nie tylko dlatego, że
przecież to ich rodacy od miesięcy produkują upragnione
iPhone’y 4S.

Wystarczy sobie wyobrazić napiętą atmosferę oczekiwania i zawiedzione nadzieje: dzisiejsza premiera najnowszego telefonu z Jabłuszkiem nakłoniła setki Chińczyków do odbycia bardzo długiej podróży do firmowego sklepu Apple w stolicy. Następnie chętni oczekiwali w kolejce całą noc na otwarcie drzwi, pomimo że temperatura powietrza wynosiła minus 20 stopni.

Oczekiwali tylko po to, by się dowiedzieć… że dziś iPhone’ów jeszcze nie będzie. Będą, ale nie dziś. Nie podano nawet żadnej konkretnej przyczyny, co dodatkowo zdenerwowało klientów. Doszło do rękoczynów, a na oknach sklepu wylądowały jajka.

Atmosfera była zresztą napięta całą noc. O 5 doszło do otwartej bójki między tłumem oczekujących i kordonem policji, wiele osób zostało rannych. Naoczny świadek Huang Xiantong powiedział, że funkcjonariusze zaczęli po prostu bić ludzi pałkami.

Nie należy przeceniać oddania Chińczyków marce z Cupertino. Większość „klientów” to osoby, które chcą odsprzedać smartfony z zyskiem. Nie zmienia to faktu, że po takim oczekiwaniu ich wściekłość wydaje się uzasadniona. [Yahoo News, zdjęcie: Mercury News, Fortune]

podobne treści

 • Piatek13go

  Tytuł brzmi jakby to Chińczycy nie przywieźli iphonow…

 • Anna Piwnicka

  Wyszło niezręcznie. W sumie to też byli Chińczycy, tylko ci źli ;)

 • kanadazkanady

  CHciałbym powiedzieć, że ten artykuł jest błędny w stosunku do sytuacji która wydarzyła się w Pekinie i Szanghaju.

  Sklepy zostały zamknięte, nie z byle jakiej przyczyny, ale dla bezpieczeństwa kupujących, którzy euforycznie szarżowali na sklepy.

  Po drugie, nie było żadnych zjawisk rzucania jajkami.

  Prośba do edytorów portalu gizmodo.pl by skorydowali artykuł a także odnieśli się w ten sam sposób do artykułu który został udostępniony użytkownikom portalu onet.pl

 • merida03

  To Ci dopiero paradoks, skrecasz dziennie 100 iPhone’ow by za miesięczną pensje kupić jednego.

 • dawid.dubanosow

  @kanadazkanady: jednak coś z jajkami musiało być, bo na zdjęciu ewidentnie są one na szybach :)