gadżety

Wristy: polski telefon dla dzieci

Wiedźmin 3 nie jest jedynym polskim produktem, który w najbliższym czasie będzie miał swoją premierę. Właśnie ruszyła przedsprzedaż nietypowego urządzenia o nazwie Wristy.

Wristy to prosty telefon komórkowy przeznaczony przede wszystkim dla dzieci. Niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone jest w silikonowy futerał, który można nosić na kilka sposobów – na szyi na smyczy, jako klips przy ubraniu albo na nadgarstku. Jak obiecują twórcy, aktualna wersja Wristy jest wystarczająco wytrzymała by poradzić sobie upadkami czy z zachlapaniem, ale i tak zamierzają w przyszłości ulepszyć je do tego stopnia, by stało się wodoodporne.

Urządzenie pozbawione jest rozbudowanej klawiatury, ma za to cztery przyciski służące do wybierania programowalnych numerów – w założeniu dziecko ma za ich pomocą móc zawsze zadzwonić do najbliższych. Jednocześnie Wristy ma możliwość odbierania połączeń ze wszystkich numerów.

Konstruktorzy nie zamierzają tak prostą konstrukcją konkurować ze smartphone’ami czy tabletami, nie miałoby to nawet większego sensu. Uważają jednak, że z powodu coraz powszechniejszego zakazu korzystania ze smartphone’ów w czasie lekcji, Wristy stanie się idealnym urządzeniem do szkoły zapewniającym rodzicom stały kontakt z dzieckiem. Jednocześnie Wristy jest dość dyskretne ponieważ nie ma dzwonka, a przychodzące połączenia sygnalizuje wibracjami.

Wraz z etui urządzenie waży 29 gramów, a jego wymiary to 42 na 34 na 11,5 milimetra. Niewymienialny akumulator 400 mAh ma wystarczyć na 72 godziny czuwania. Jego sugerowana cena to 299 złotych, a jeszcze przez dwa tygodnie będzie można go nabyć w przedsprzedaży na stronie producenta. Później ma ruszyć sprzedaż Wristy na terenie Unii Europejskiej, a w Polsce prowadzone są rozmowy z operatorami komórkowymi oraz sklepami z artykułami dziecięcymi, które mogłyby być zainteresowane sprzedażą tych urządzeń.

Generalnie sam pomysł wydaje się być całkiem interesujący, pewnym problemem może być jednak cena – za podobne pieniądze można kupić urządzenie z nieporównywalnie większą ilością funkcji. Wristy co prawda chce wejść na dość nietypowy rynek, ale w tym segmencie problemem może się okazać brak modułu GPS. Czas pokaże jak na rynku poradzi sobie telefon Wristy.

Zdjęcie: Wristy

podobne treści