film

Wracamy do domu. Zapowiedź produkcji W samym sercu morza

Już w przyszłym miesiącu do kin miał trafić reżyserowany przez Rona Howarda dramat W samym sercu morza. Twórcy postanowili jednak, że przesuną premierę produkcji autora Apollo 13 i Pięknego umysłu na koniec roku. Zapowiedź filmu z udziałem Chrisa HemsworthaCilliana Murphy’ego i Benjamina Walkera do zobaczenia poniżej:

 

Zimą 1820 roku, nowoangielski wielorybnik Essex został zaatakowany przez coś, w co nikt by nie uwierzył: ogromnego wieloryba, w którym aż czuć było ludzką chęć zemsty. Prawdziwa historia statku zainspirowała Hermana Melville’a do napisania Moby Dicka. Jednak jest to tylko połowa.

W samym sercu morza podąża śladami załogi statku po tym, jak została zaatakowana i zmuszona do niemożliwego, byle utrzymać się przy życiu. Szalejący sztorm, głód, panika i rozpacz powodują, że załoga zaczyna kwestionować swoje przekonania, zaczynając na moralności ich zawodu, na własnym życiu kończąc. Kapitan poszukuje kierunku na otwartej wodzie, a jego pierwszy oficer wciąż chce upolować ogromnego wieloryba.

W niesamowitej opowieści o przetrwaniu zagrają, obok Chrisa Hemswortha (AvengersWyścig), Benjamina Walkera (Abraham Lincoln: Łowca wampirówSztandar chwały) i Cilliana Murphy’ego (IncepcjaW stronę słońca) wystąpią także Ben Whishaw (Teoria wszystkiego,Pachnidło: Historia mordercy), Tom Holland (Jeżeli nadejdzie jutroNiemożliwe), Joseph Mawle (Szepty, Heartless – W świecie demonów) oraz Charlotte Riley (Na skraju jutra, miniserial The Take). Wstępnie premiera reżyserowanego przez Rona Howarda (Piękny umysł, Frost/Nixon) dramatu planowana była na 12 marca 2015 roku, jednak pierwsze projekcje odbędą się dopiero pod koniec roku. Do Polski produkcja trafi więc 11 grudnia.

podobne treści