news

WP7 nie dla starych użytkowników Samsung Omnia HD

Tak, jak sądziliśmy, telefon Samsunga pod Windows Phone 7 to faktycznie Omnia HD. Producent jednak jeszcze nie wie, czy użytkownicy posiadający już i8910HD będą mogli zamienić Symbiana na nowy system Microsoftu.

Serwis TechRadar powęszył nieco wokół nowego-starego telefonu. Ale przedstawiciele firmy przekazali, że nie są jeszcze pewni czy taka aktualizacja będzie możliwa, bo za premierę odpowiedzialny był Microsoft, a nie Samsung. I to firma z Redmond uzupełniła model o ekran WVGA i procesor 1GHz.

Pozostałe minimalne wymagania stawiane telefonom Windows Phone 7 to akcelerometr, aparat 5 megapikseli, radio FM i 8GB pamięci wewnętrznej. I wszystkie te są spełniane przez już obecne na rynku egzemplarze Omnia HD. Telefony te maję też trzy przyciski do dzwonienia, włączania menu i cofania, jednak Microsoft zastąpił je przyciskami „Start”, „Szukaj” i „Wstecz”.

Przedstawiciele Samsunga wciąż nie są pewni, czy już zakupione egzemplarze Omnia HD będą mogły zostać zaktualizowane do WinPho7. Jednak wiemy już, że nawet telefony z Windows Mobile nie doczekają się takiej aktualizacji. Skoro więc Microsoft nie chce obsługiwać telefonów z własnym systemem, trudno liczyć, by zgodzili się na zastąpienie Symbiana w telefonach Samsunga. [TechRadar]

podobne treści

  • polepionyy

    czy ktoś zna jakieś spekulacje kiedy jakiś pierwszy telefon z wpho 7 bedzie dostepny w kraju nad wisła ?