news

Woź się jak 007 – za 5 milionów dolarów

Wszyscy kochamy Jamesa Bonda. Któż nie chciałby mieć tych kobiet, tych gadżetów, tych samochodów? Jeśli chodzi o to ostatnie, to twoje marzenia mogą się spełnić. Astron Martin DB5, którym Sean Connery jeździł w filmach Goldfinger i Operacja Piorun, został wystawiony na aukcję. Spodziewana cena zakupu sięga 5 milionów dolarów.

To jeden z dwóch istniejących egzemplarzy bondowego DB5. W samochodzie nie brakuje gadżetów, które Q wsadził tam specjalnie dla 007. Jest więc zasłona dymna (przyda się, gdy ktoś nakryje cię w samochodzie z dziewczyną), zmieniające się tablice rejestracyjne (na wypadek fotoradaru), kuloodporna tarcza (która może służyć za osłonę przeciw ptasim odchodom), urządzenie do śledzenia nadajnika (prawdopodobnie mniej użyteczne, niż GPS), urządzenie rozlewające na drogę olej (w końcu Anglicy mają tendencje to wylewania dużych ilości produktów naftowych) i atrapy karabinów maszynowych (raczej nie próbuj ich używać, a przynajmniej nie w miejscach publicznych).

#!#photo2#!#

Oryginalnie samochód został odkupiony w 1969 roku za 12 000 dolarów. Tak, tak – Jerry Lee, właściciel samochodu, a przy okazji też jednej z największych stacji radiowych w Filadelfii, chce zarobić na nim co najmniej 4 988 000 dolarów. Zyski chce przeznaczyć na stworzoną przez siebie fundację. [Kat Hannaford/giz, Pursuitist, Reuters, Jalopnik]

podobne treści