gryinternet

World Wide Maze zamieni każdą stronę internetową w labirynt do pokonania

Jest piątek, południe, czas na chwilę relaksu. A kto jak kto, ale Google odpowiedzialne jest za całkiem sporą liczbę zmarnowanych roboczogodzin. Nie inaczej jest w przypadku World Wide Maze – dzięki ostatniej odsłonie zjadacza czasu by Google, możecie zamienić każdą stronę internetową w labirynt.

Chrome daje niesamowite możliwości i Google jest w stanie poświęcić całkiem sporo wysiłku by to zademonstrować. Nie inaczej jest w przypadku World Wide Maze, grze przygotowanej przez Google, która zamieni każdą stronę internetową w labirynt, który gracze muszą pokonać za pomocą kuleczki.

Założenia są proste – każda strona internetowa jest poziomem, który należy zaliczyć zbierając w określonej ilości czasu określoną ilość punktów. Kuleczka kontrolowana jest przy pomocy urządzenia mobilnego a ekranem gry jest monitor. Oczywiście pod warunkiem, że na obu urządzeniach zainstalowany jest Chrome.

Wbrew pozorom sama gra nie jest aż tak prosta, jakby się wydawało. Choć prawdopodobnie w dużej części zależy to od strony internetowej, którą wybierzemy sobie za planszę. Niemniej wciąga, więc proszę później nie mówić, że nie zostaliście ostrzeżeni.

 

World Wide Maze jest częścią  Chrome Experiments, programu zainicjowanego już jakiś czas temu przez Google, który ma pokazać wszystkie możliwości ich przeglądarki. Jak na razie, choć sama gra nie ma żadnego praktycznego zastosowania, jest to chyba najlepszy pokaz możliwości Chrome na jaki miałem przyjemność wpaść.

podobne treści