news

Wolą serwisy społecznościowe od posiłków z rodziną

Brytyjczycy poświęcają ponad trzy godziny dziennie na korzystanie z serwisów społecznościowych, maili i konsol do gry, a tylko 35 minut na jedzenie. Nowy sondaż został sporządzony na zlecenie producenta płatków śniadaniowych Belvita. Dowodzi on nie tylko popularności Facebooka i Twittera, ale i ograniczenia czasu, jaki mieszkańcy Wielkiej Brytanii rezerwują na posiłki.

36 procent Brytyjczyków przyznaje, że 10-20 lat temu poświęcali na jedzenie więcej czasu. Co siódmy zapytany przyznaje, że pochłania śniadanie w mniej niż 7 minut. Technologia to coraz częściej ważny element rozpoczęcia dnia.

Sondaż sprzed roku potwierdza, że technologia ma zgubny wpływ na życie rodzinne. National Family Mealtime Survey z 2009 roku dowiódł, że 75 procent Brytyjczyków je obiad przed telewizorem. Wiele dzieci je osobno, grając w swoich pokojach w gry komputerowe lub na konsolach. Tylko co piąta rodzina je posiłek w komplecie… przynajmniej raz w tygodniu. Reszta tylko w Święta albo nigdy?

Zastanawiam się, czy te dane wyglądałyby inaczej, gdyby o to samo zapytano Polaków. Ile rodzin ma jeszcze stół, a nie tylko ławę między telewizorem a kanapą? [The Sun, Simple Thoughts, Daily Mail, zdjęcie: Henry Wu]

podobne treści