biznesWiadomość główna

Wojny Patentowe: Samsung ma wypłacić Apple 1,05 miliarda dolarów odszkodowania

Wczoraj, po trzech dniach obrad, przysięgli rozstrzygnęli w końcu sprawę wytoczoną Samsungowi przez Apple. Wyrok jest jednoznaczny – Samsung naruszył patenty Apple i musi z tego tytułu wypłacić kalifornijskiej firmie ponad miliard dolarów odszkodowania.

Jury stwierdziło, że Samsung celowo kopiował urządzenia Apple, zwłaszcza te wykorzystywane w iPhone’ach. Smartphone’ami, które najbardziej naruszały patenty Apple są Samsung Fascinate, Epic 4G i Galaxy S II. Jednocześnie amerykański sąd nie przyznał racji Samsungowi, który podnosił, że to Apple narusza należące do Koreańczyków patenty dotyczące transmisji bezprzewodowej.

Adwokaci Apple zapowiedzieli już, że będą wnioskowali o zakaz sprzedaży w USA wielu produktów Samsunga, pierwszym ich celem będzie Samsung Galaxy i tablet Galaxy 10,1.

Samsung oczywiście zamierza odwoływać się od tej decyzji. W oświadczeniu wydanym po zapadnięciu wyroku koreańska korporacja stwierdziła, że ten wyrok „prowadzi do zmniejszenia wyboru, zmniejszenia innowacyjności i potencjalnie wyższych cen.”

[Mercury News]

podobne treści