biznesWiadomość główna

Wojny Patentowe: Samsung chce pozwać Apple za LTE

Tak jak się można tego było spodziewać po premierze iPhone’a 5 Samsung ogłosił, że zamierza pozwać Apple o rzekome naruszenie ośmiu patentów z zakresu technologii LTE, które należą do Koreańczyków.

We wstępnym wniosku, który został skierowany przez Samsunga do sądu w Kalifornii można przeczytać, że:

„Samsung zakłada, że w najbliższej przyszłości podejmie kroki w celu zabezpieczenia swoich patentów a iPhone 5 znajdzie się na liście produktów, które je naruszają. 12 września 2012 roku Apple ogłosiło, że iPhone 5 wejdzie do sprzedaży 21 września 2012 roku. Opierając się na obecnie dostępnych informacjach, Samsung podejrzewa, że iPhone 5 będzie naruszał wspomniane patenty Samsunga w taki sam sposób jak inne kwestionowane modele iPhone’a. Samsung planuje złożyć stosowne dokumenty odnośnie iPhone’a 5 jak tylko będzie miał możliwość przeanalizować to urządzenie.”

Biorąc pod uwagę sierpniową porażkę sądową Samsunga, można spodziewać się, że i tym razem sprawa trafi na wokandę. Ciekawe tylko czy Samsung będzie domagał się zaprzestania sprzedaży iPhone’a 5 do czasu rozstrzygnięcia sprawy, a jeśli tak to czy amerykański sąd przychyli się do ich wniosku. Ale najpierw Samsung musi złożyć pozew.

[Foss Patents]

podobne treści