biznesWiadomość główna

Wojny patentowe: Sąd zakazał sprzedaży Galaxy Nexus

Najpierw Galaxy Tab 10,1, teraz Galaxy Nexus. Apple, po raz kolejny w ciągu dwóch tygodni, udało się przekonać sąd by zakazał sprzedaży produktów Samsunga. Oczywiście na podstawie naruszenia patentów.

W postanowieniu o zabezpieczenie federalny sąd okręgowy uznał, że Nexus „nie różni się zanadto” od produktów Apple w zakresie patentu „slide to unlock” i dlatego postanowił wydać nakaz wycofania produktu ze sklepów do czasu zakończenia całego procesu. Nakaz wejdzie w życie zaraz po tym jak tylko Apple wniesie kaucję w wysokości 95,6 miliona dolarów na poczet ewentualnych strat Samsunga, która zostanie wypłacona koreańskiej firmie, jeśli okaże się, że jednak Samsung wygra cały proces.

Ta sama sędzia wydała w zeszłym tygodniu orzeczenie zakazujące sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10.1 ponieważ rzekomo narusza on inny z patentów Apple. Samsung oczywiście będzie odwoływał się od obu tych decyzji, zwłaszcza, że Google ma całkiem poważne plany co do tego telefonu i już zapowiedziało jego szybką aktualizację do Androida 4.1.

[All Things DEngadget]

podobne treści