krótka piłkanewssmartfony

Wojny patentowe: sąd odrzucił wniosek Apple o uwzględnienie smartfona Galaxy S4

Pora na krótkie doniesienia z frontu. Sędzia niższej instancji Paul S. Grewal odrzucił wniosek Apple o uwzględnienie w sprawie przeciwko Samsungowi kolejnego, flagowego smartfona Koreańczyków – Galaxy S IV.

Jak poinformował serwis Bloomberg – Apple wystosowało w zeszłym miesiącu wniosek o dołączenie do bieżącego sporu patentowego kolejnego flagowca Samsunga, wzamian proponując sędziemu usunięcie z listy jednego z mniej znaczących, starszych produktów koreańskiej firmy, który nie stanowi zbyt ważnego podmiotu w sprawie. Niestety – ku rozpaczy prawników Apple, sąd postanowił odrzucić wniosek giganta z Cupertino argumentując to chęcią jak najszybszego rozwiązania konfliktu.

Za każdym razem gdy obydwie te strony (Apple i Samsung) pojawiają się w sali sądowej, pochłaniają ogromne ilości czasu i energii sądu, które ten mógłby poświęcić na rozwiązywanie innych, niemniej istotnych sporów. (…) Celem sądu jest zmniejszenie, a nie zwiększenie liczby produktów i patentów w bieżącej sprawie.

Trudno o bardziej wymowny przekaz. Według adwokata Josha Krevitta – by smartfon Galaxy S4 znalazł się w kręgu zainteresowań amerykańskiego sądu Apple będzie musiało założyć jeszcze jedną sprawę przeciwko Samsungowi i wszystko wskazuje na to, że wkrótce rzeczywiście to uczyni.

Źródło: Techradar.com

podobne treści