internetnews

Wojny patentowe: Google wreszcie dogadało się z Viacomem

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec długotrwałego konfliktu między grupą Viacom a Google. Jak informuje serwis BusinessWire obydwie firmy podpisały porozumienie kładące kres toczącej się od 7 lat batalii w sprawie naruszenia praw autorskich medialnego giganta.

Cała sprawa ma swój początek w roku 2007, kiedy to grupa Viacom pozwała Google i YouTube za publikację chronionych prawem autorskich materiałów stanowiących własność spółki. Dokładnie 3 lata później sąd oddalił pozew Viacomu, stwierdzając, iż gigant z Mountain View nie może brać całkowitej odpowiedzialności za treści umieszczane przez Internautów na łamach jego serwisu, tym bardziej, że natychmiast usuwa zgłoszone materiały. Amerykański koncern natychmiast odwołał się od takiej, a nie innej decyzji i sądu i co ciekawe w 2012 roku wygrał rozprawę apelacyjną. Wygląda na to, że była to ostatnia bitwa tej kilkuletniej i wyrównanej wojny.

Znużone batalią firmy podpisały porozumienia oficjalnie kończące ich wzajemny konflikt. Według źródeł serwisu Recode umowa ma charakter wyłącznie formalny i nie obejmuje żadnych zobowiązań natury finansowej. Wygląda na to, że obydwie strony doszły do wniosku, że dalsze kontynuowanie sporu zwyczajnie już im się nie opłaca.

Źródło tekstu i zdjęcia: Engadget.com

podobne treści