news

Wodoszczelny aparat Sony DSC-TX5 wygląda na słabeusza, ale myśli

Nie postaraliście się, wy tam w Sony! TX5 robi wrażenie potężnym i szerokim obiektywem Leica, ale jeśli nie przetrwa zanurzenia poniżej 3 metrów i rozpada się na kawałki po upadku z 2 metrów, to cienias! Na przykład Panasonic zaprezentował właśnie Lumixa DMC – TS2, który robi niezłe zdjęcia do 10 metrów pod wodą.

Ok, wiem, że nie wszyscy nurkują i rzucają własnymi sprzętami o ścianę.

TX5 to najmniejszy wodoodporny aparat cyfrowy na rynku i naprawdę niezły wybór, jeśli nie planujecie ekstremalnych eskapad pod wodą. Robi zdjęcia w rozdzielczości 10.2 megapiksela i ma funkcję stabilizacji obrazu. Funkcja Intelligent Sweep Panorama pozwala na połączenie do 100 ujęć na podstawie porównywania rysów twarzy i fazy ruchu w jeden, ostry obraz. Oprogramowanie aparatu umożliwia dynamiczną obróbkę obrazu, umożliwiającą fotografowanie detali w słoneczną czy śnieżną pogodę. Wykrywacz uśmiechu sprawia, że aparat samoczynnie robi zdjęcie, gdy ktoś pokaże ząbki. Aparat rejestruje także filmy z prędkością 30 klatek na sekundę.

Jeśli fotografujesz i w domu, i w plenerze, możesz za $350 nabyć aparat już w kwietniu. Jeśli wybierasz się wtedy do USA. [materiały prasowe Sony, Brian Lam]

podobne treści